Orice in afara de 1,x sau 2, Sassuolo - Cagliari

In ultima etapa din Serie A un meci intre doua echipe fara griji si cu obiectivele deja indeplinite, evitarea retrogradarii in acest sezon, desi dupa evolutia din tur gazdele pareau ca nutresc alte ambitii.

Asa cum spuneam si in titlu este un meci de evitat semnele 1,x sau 2, si mai bine ne indreptam atentia spre goluri, in conditiile in care ambele formatii au punctat constant luind doar ca exemplu ultimele 7 etape, 13-15 raportul golurilor marcate, o medie de aproximativ doua reusite pe meci pentru fiecare echipa.

Si ca un argument voi reaminti si jocul din tur, Cagliari - Sassuolo  4-3, dupa 1-2 la pauza si 1-3 in minutul 58, gazdele au 15 minute ''fantastice'', intre min 62 si 74, reuisnd trei goluri si victoria..clasicul 2/1...regie..intimplare!!