Selectii asiatice pe meciuri europene Pas 1: meci 4

Desi nu imi prea surade ideea, primul meci al zilei de azi vine din Liga I si va avea loc intre ASA Targu Mures si Viitorul. Optiunile sunt peste 0.5 goluri si Viitorul (+0.5).

Targu Mures vine dupa un 0-0 in campionat, singurul din acest sezon. De asemenea, echipa a obtinut doar doua victorii. Este vorba de 2-1 pe teren propriu cu Dinamo si 1-0 in deplasare cu ACS Poli. Cu Dinamo Zicu a intors scorul in minutele 78 si 87. Targ-muresenii au 4 infrangeri si o remiza in ultimele 5 meciuri de pe teren propriu din Liga I.
De cealalta parte, Viitorul, aflata pe 4 in campionat, vine dupa doua infrangeri in deplasare: cu ACS Poli si cu Steaua. Este adevarat, Viitorul a suferit 4 infranngeri in deplasarile din acest sezon, insa 3 dintre aceste adversare sunt acum pe podium. Din ultimele 4 runde Viitorul a obtinut doua victorii si o remiza.

Din cele 8 intalniri directe, singura remiza alba s-a produs in sezonul 2014-2015. Tot atunci s-a inregistrat si singura victorie a targ-muresenilor, venita aproape de finalul campionatului, cand Viitorul era aproape salvata de retrogradare, iar Targu Mures se afla pe primul loc.

Pariurile sunt plasate la 888sport, casa care are destule optiuni pre-live pentru meciuri de fotbal si nu numai si unde va puteti inregistra in doua-trei minute daca veti da click pe imaginea de mai jos.