Elvetia - Polonia, duel extrem de echilibrat in optimi

Va recomand aici sa mizati pe Sub 0,5 goluri in prima repriza, la o cota de 2.14 oferita de Unibet.

Sunt doua echipe care au iesit neinvinse din grupa, cu un joc foarte solid in aparare si eficient in atac. Elvetia a avut o singura victorie, 1-0 cu Albania, si alte 2 egaluri, 1-1 cu Romania si 0-0 cu Franta. De partea cealalta, Polonia a invins la limita Irlanda de Nord si Ucraina, 1-0, iar cu campioana mondiala Germania a remizat fara goluri.

Astazi cred ca vom avea un meci extrem de echilibrat, cu o prima repriza in care cele doua echipe vor practica un joc de tatonare, in care sa incerce sa castige suprematia la mijlocul terenului. In primele minute, niciunul  din cei doi tehnicieni nu va risca nimic, ambele echipe avand ca obiectiv sa nu primeasca gol. Cred ca vom avea o prima repriza fara goluri, asa cum s-a intamplat in toate meciurile polonezilor din Grupa C.